Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Anestezja - jak dobrać najbardziej praktyczny i bezpieczny sprzęt do gabinetu weterynaryjnego?

Anestezja - jak dobrać najbardziej praktyczny i bezpieczny sprzęt do gabinetu weterynaryjnego?

Znieczulenie u psów i kotów jest kojarzone przede wszystkim z zabiegami chirurgicznymi. Jednak możliwe jest również znieczulenie psa do RTG, czy do badań diagnostycznych lub innych czynności wykonywanych w gabinecie weterynaryjnym. Anestezja jest bardzo pomocna w leczeniu bólu przewlekłego i ostrego. Odpowiada też za prawidłowe wybudzanie się pacjenta.

Anestezja u psów i kotów – jak wygląda?

Każde znieczulenie u psa wygląda trochę inaczej. Musi być ono dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej stosowane w anestezji weterynaryjnej techniki to:

znieczulenie wziewne z użyciem Izofluranu;

protokoły TIVA (całkowite znieczulenie dożylne);

protokoły PIVA (częściowe znieczulenie dożylne);

– techniki znieczuleń miejscowych, w tym blokady nerwów obwodowych i blokady centralne, zakładanie kateterów do ciągłego znieczulenia nasiękowego.

Podczas zabiegów i badań śpiący pacjent jest cały czas pod opieką lekarza lub technika anestezjologa. Troszczy się on o prawidłowy przebieg znieczulenia u psa. Wykonuje się je przy pomocy specjalistycznego sprzętu monitorującego.

Dzięki niemu, lekarz weterynarii przez cały czas może kontrolować różnego rodzaju parametry życiowe pacjenta. Przykładowo, ePM 12M Vet Monitor anestezjologiczny Moduł + O2, umożliwia badanie następujących czynników:

  • Kapnografia (EtCO₂) w metodzie pomiaru obejściowego (zakres pomiarowy od 0 do 150 mmHg);

  • Inwazyjny pomiar ciśnienia krwi (IBP) (zakres pomiarowy od -50 do 360 mmHg);

  • Multigas (pomiar gazów znieczulających N₂O, DES, ISO, ENF, HAL, SEV);

  • Tlen (O₂) (zakres pomiarowy od 0 do 100 %) (tylko 321940).

W naszym sklepie internetowym Bestomed mamy również bardzo wiele innych modeli monitorów anestezjologicznych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą. Przy wybieraniu sprzętu anestezjologicznego do gabinetu weterynaryjnego weź pod uwagę nie tylko jego parametry, ale również opinie o producencie.

Tak mocno rozbudowany monitoring w połączeniu z dostosowanymi protokołami znieczuleń, używaniu indywidualnie dopasowanej do pacjenta płynoterapii i systemów ogrzewania go ciepłym powietrzem jest bardzo istotny.

Pozwala na zapobieganie lub na leczenie na wczesnym etapie bardzo wielu powikłań dotyczących znieczulenia u psa i przeprowadzonego zabiegu. Dzięki temu, cały proces znieczulenia jest całkowicie bezpieczny dla każdego pacjenta.

Znieczulenie u psa – kiedy można je wykonać?

Decyzję o tym, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu i do wykonania znieczulenia podejmuje się dopiero po przeprowadzeniu bardzo wielu badań. Najpierw należy sprawdzić, jaki jest status kliniczny pacjenta.

Na samym początku konieczne jest wykonanie podstawowych badań krwi, takich jak morfologia, czy badanie biochemiczne. Lekarz weterynarii może również zlecić pomiar stężenia hormonów tarczycy lub badania genetyczne.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta czasami konieczne jest również przeprowadzenie badania echokardiograficznego serca (ECHO), badania ultrasonograficznego (USG) lub badań radiograficznych (RTG).

Dopiero po wykonaniu tych szczegółowych badań lekarz ocenia, czy u danego pacjenta można wykonać znieczulenie, czy lepiej będzie jeszcze poczekać i ustabilizować jego stan zdrowia.

Jakie środki znieczulające podajemy pacjentom?

Ogólnie rzecz biorąc, na rynku są dostępne anestetyki dożylne i wziewne. Przy znieczuleniu dożylnym niezbędny jest specjalny aparat. Trudniej jest tę metodę kontrolować niż w przypadku znieczulenia wziewnego. Znieczulenie dożylne można podawać pacjentowi w przypadku krótkich lub średnio długich zabiegów.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu do swojego gabinetu weterynaryjnego, to polecamy Ci na przykład Aparat do anestezji wziewnej Moduflex Access 2. Charakteryzuje się on tym, że jest solidnie wykonany i ma aż pięć lat gwarancji. Wyróżnia się prostą, intuicyjną obsługą oraz kompaktowymi rozmiarami.

Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby zapobiegać przypadkowemu uruchomieniu lub niekontrolowanemu wyciekowi tlenu. Jest mobilny, ponieważ ma pięć kółek.

Zanim podasz pacjentowi znieczulenie wziewne, to wcześniej konieczna jest narkoza dożylna lub silna sedacja. Kolejnym etapem jest wprowadzenie rurki intubacyjnej lub założenie pacjentowi maski. Przez nią dostarczane są mu środki do znieczulenia wziewnego, tlen. Natomiast anestetyki wziewne podaje się przez aparat do znieczulenia ogólnego.

Pamiętaj, że przy znieczuleniu ogólnym konieczna jest analgezja, czyli zniesienie czucia bólu.

Jak podać znieczulenie dużym pacjentom?

W przypadku dużych zwierząt wykonywanie jakichkolwiek zabiegów weterynaryjnych jest znacznie utrudnione. Dlatego należy zaopatrzyć swój gabinet weterynaryjny w odpowiedni sprzęt.

Do anestezji możemy Ci szczególnie polecić na przykład Aparat do anestezji duże zwierzęta LAPD-1000. Będziesz mógł z niego korzystać zarówno w swoim gabinecie weterynaryjnym, jak i poza nim. Jest bardzo przydatny w przypadku nagłych interwencji weterynaryjnych.

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Kurier) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium