Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Jakie są korzyści z mikroczipowania zwierząt w gabinecie weterynaryjnym? 0

Jakie są korzyści z mikroczipowania zwierząt w gabinecie weterynaryjnym?

Czy klienci Twojego gabinetu weterynaryjnego, dokładnie wiedzą, co daje im i ich pupilom, mikroczipowanie? Przede wszystkim, chodzi o bezpieczeństwo czworonoga. Dzięki microczipom można szybko zidentyfikować zwierzę. Jednak jest to tylko jedna z wielu zalet. Mikroczipowanie psów już w tym roku może stać się obowiązkiem właściciela.

Dowiedz się, jakie jeszcze są zalety tej procedury, aby móc je przekazać swoim klientom i w ten sposób zachęcić ich do zaczipowania swojego ulubieńca.

Mikroczipowanie psów – jakie daje korzyści?

  • Właściciel zwierzaka ma niepodważalny dowód, że to jego pies.

  • Zapewnia łatwą identyfikację, gdy pies zaginie lub zgubi się właścicielowi, na przykład w czasie spaceru.

  • Wszczepienie zwierzęciu czipa pozwala właścicielowi na wyjazd z nim do innego kraju.

  • Dużo mniej stresu dla właściciela i dla całej rodziny. Zaginięcie psa jest prawie tak samo trudnym wydarzeniem, jak jego choroba. Czasami, nawet mimo dużych starań właściciela pies nagle ucieknie, na przykład podczas zabawy w parku. Wtedy jego szybkie odnalezienie jest bardzo skomplikowane. Natomiast, gdy trafi do kliniki weterynaryjnej, to lekarz może go szybko zidentyfikować i skontaktować się z właścicielem.

  • Większe możliwości odnalezienia zwierzaka przez służby ratownicze, policję czy pracowników schroniska dla zwierząt.

  • Po zarejestrowaniu przez właściciela zwierzaka w centralnym rejestrze, jego identyfikacja może przebiegać naprawdę błyskawicznie.

  • Zabieg zaczipowania zwierzęcia nie jest kosztowny. Zazwyczaj to tylko kilkadziesiąt złotych. Wykonuje się go raz na cale życie, a w dużym stopniu zwiększa bezpieczeństwo psa.

Czy właściciele mają obecnie obowiązek chipowania psa?

Mikroczipy mają być w Polsce wprowadzone specjalnie po to, aby podjąć walkę z porzucaniem zwierząt. Takie plany ma Ministerstwo Rolnictwa. Projekt ustawy ma powstać w I półroczu 2023 roku.

Czip miałby być obowiązkowo wszczepiany, na przykład podczas szczepień na wściekliznę. Ten obowiązek ma się odnosić również do kotów. Za brak czipa u zwierzęcia właścicielowi będzie groziła kara grzywny. Jej wysokość nie została jeszcze określona.

Jednak w niektórych sytuacjach właściciel już teraz ma obowiązek zaczipowania psa. Przede wszystkim wtedy, gdy chce z nim wyjechać za granicę.

Czip jest podstawą wyrobienia paszportu dla czworonoga. Jest on potrzebny do podróżowania po krajach Unii Europejskiej. Wyrobienie paszportu jest możliwe w większości klinik weterynaryjnych w Polsce.

Na czym dokładnie polega zabieg zaczipowania psa?

Jeżeli jeszcze nie czipujesz psa lub robisz to sporadycznie, to dla przypomnienia wyjaśnimy Ci, jak wygląda ten proces krok po kroku. Mikroczipowanie polega na wprowadzenie podskórnie w szyję lub między łopatkami zwierzęcia miroprocesora.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bardzo szybki. Nie wiąże się zazwyczaj z żadnymi powikłaniami.

Chip musisz przechowywać w sterylnej ampułce z osłonką ze szkła. Nie jest on większy niż ziarenko ryżu. Chip fabrycznie znajduje się w igle. W czasie iniekcji wpycha się go przez tłoczek strzykawki pod skórę pacjenta.

Mini procesor wyposażony jest w pasywny rdzeń elektroniczny. To właśnie na nim zaprogramowano 15 cyfrowy kod numeryczny. Natomiast sam kod numeryczny został określony przez normę ISO. Mikroczip jest ważny aż przez 25 lat.

Jak szybko zidentyfikować pacjenta w klinice weterynaryjnej?

Z pewnością pomoże Ci w tym czytnik mikroczipów. Dzięki niemu, szybko odczytasz znajdujący się w czipie 15-cyfrowy kod. Taki czytnik pozwoli Ci szybko zintentyfikować zwierzaka. Dzięki temu, jest on o wiele mniej narażony na stres. Natomiast, dla Ciebie jako lekarza weterynarii, cały proces jest szybki i wygodny.

Gdy już będziesz miał w swoim gabinecie weterynaryjnym czytnik mikroczipów, to łatwiej będzie Ci zarządzać czasem. Odczytanie mikroczipa zajmie Ci mniej i będziesz mógł w ciągu godziny przyjąć większą ilość pacjentów.

To nie tylko większe zadowolenie klientów, ale też potencjalnie większe zyski dla Twojego gabinetu weterynaryjnego.

Czytnik mikroczipów – nie tylko do identyfikacji!

Zwróć również uwagę na to, że niektóre czytniki mikroczipów mają dodatkowo funkcję pomiaru temperatury u pacjenta. Dzięki temu, możesz z niego korzystać nie tylko do zidentyfikowania pacjenta, ale również do jego zidentyfikowania.

Pomiar temperatury jest szczególnie istotny w przypadku wykonywania zabiegów, podawania znieczulenia, czy po zabiegach operacyjnych. Temperatura ciała pacjenta jest ważnym kryterium, również wtedy, gdy jest on poddawany hospitalizacji.

Warto poinformować swoich klientów o tym, że masz na wyposażeniu kliniki czytnik mikroczipów. Dzięki temu, będą wiedzieli, gdzie powinni się zgłosić, gdy znajdą zagubione zwierzę lub chcą poznać kod mikroczipa u swojego ulubieńca. Korzystając z tego nowoczesnego urządzenia znacznie zyskasz w oczach klientów.

Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie go w sklepie Bestomed.pl! Przyślemy Ci je błyskawicznie.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium