Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Pakiety rozpłodowe od Centrum Zdrowia Gołębi – nowa alternatywa dla hodowców 0

Pakiety rozpłodowe od Centrum Zdrowia Gołębi – nowa alternatywa dla hodowców

 

Hodowla gołębi w Polsce ma ogromne tradycje i wciąż cieszy się dużą popularnością. Oczywiście każdy hodowca ma swoje sprawdzone sposoby na to, aby gołębie były zdrowe oraz zadowolone. Warto jednak pamiętać o tym, że zdecydowanie najlepsze efekty może przynieść połączenie własnego doświadczenia z nowymi rozwiązaniami. Takie rozwiązania pojawiają się między innymi pod względem suplementacji. Wysokiej klasy suplementy zawierają starannie dobrane proporcje różnych składników aktywnych, które mogą wpływać korzystnie na zdrowie i żywotność gołębi. Produkcją takich suplementów zajmuje się między innymi Centrum Zdrowia Gołębi. W tym artykule opiszemy najnowszą pozycję z asortymentu tej marki, czyli pakiety rozpłodowe. Co można w nich znaleźć i kiedy warto je kupić? Zapraszamy do przeczytania naszego tekstu.

 

Dlaczego suplementy mogą pomóc przy rozpłodzie gołębi?

 

W przypadku ludzi często mówimy o płodności. Natomiast w przypadku zwierząt w powszechnym użyciu jest inny termin, a konkretniej – plenność. Jest to uniwersalna miara rozrodczości, która określa, ile potomstwa może mieć dana samica. Plenność może odnosić się zarówno do pewnego okresu, jak i całego życia. Co istotne, plenność nie jest cechą stałą, gdyż oddziałują na nią różne czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne.

 

Jednym z nich jest oczywiście ogólny stan zdrowia oraz żywotności. Tutaj zaś ogromne znaczenie ma między innymi dieta oraz wynikający z niej poziom substancji odżywczych. Każdy organizm żywy potrzebuje konkretnej ilości takich składników, aby jego funkcje życiowe miały odpowiednio wysokie parametry. Co więcej, zapotrzebowanie na substancje odżywcze może dodatkowo zwiększać się w okresie rozpłodu. Dlatego wówczas pokrycie takiego zapotrzebowania przy pomocy zwykłej karmy może okazać się niemożliwe. Wtedy właśnie do gry mogą wejść opisane wyżej suplementy.

 

Ich ogromnym atutem jest fakt, że zawierają one wysokie dawki składników odżywczych. Ich zawartość w przeliczeniu na gramaturę znacznie przewyższa produkty żywieniowe. Dlatego też stosowanie takich suplementów pozwala na bardzo efektywne uzupełnianie niedoborów pod kątem substancji odżywczych.

 

Jakie suplementy ma w swojej ofercie Centrum Zdrowia Gołębi?

 

Początkowo w branży weterynaryjnej obowiązywał pewien dość ogólny trend. Polegał on na tworzeniu suplementów diety przeznaczonych po prostu dla zwierząt. Dawkowanie tych preparatów było więc uzależnione głównie od masy ciała danego zwierzęcia. Takie rozwiązanie może i było uniwersalne, ale miało jedną podstawową wadę. Mianowicie nie uwzględniało ono indywidualnych potrzeb danego gatunku zwierząt.

 

Z tego względu na rynku zaczęły pojawiać się również inne preparaty. Powstawały one z myślą o konkretnych gatunkach zwierząt, dzięki czemu producenci mogli postawić na ściśle określone dawki substancji odżywczych. Taka suplementacja ma więc charakter indywidualny, co wpływa pozytywnie na jej efektywność. To właśnie z takiego założenia powstała marka znana dzisiaj jako Centrum Zdrowia Gołębi. W jej asortymencie można znaleźć produkty dostosowane do potrzeb oraz anatomicznych cech gołębi. Dzięki temu suplementy tego typu są najlepszym rozwiązaniem dla hodowców.

 

Jakie dokładnie preparaty można znaleźć w ofercie tej marki? Ich wybór jest bardzo bogaty, gdyż Centrum Zdrowia Gołębi wprowadziło na rynek mnóstwo ciekawych produktów. Jednak w tym tekście skupimy się głównie na pakietach rozpłodowych.

 

Pakiety z asortymentu Centrum Zdrowia Gołębi są niezwykle ciekawą propozycją. Wszystkie takie pakiety powstały na bazie zestawów suplementów, które mają wspierać konkretne aspekty związane z funkcjonowaniem organizmów gołębi.

 

Łatwo można więc odgadnąć, że pakiety rozpłodowe mają odpowiadać za wspieranie wspomnianej plenności. Oczywiście na plenność składają się różne kwestie związane z pracą organizmu. Dlatego też zawartość wspomnianych pakietów obejmuje rozmaite suplementy. W kolejnych częściach tego tekstu opiszemy, jakie pakiety znajdują się w obecnej ofercie sklepu weterynaryjnego Bestomed.

 

Pakiety rozpłodowe Centrum Zdrowia Gołębi – ogólne informacje

 

Pakiety rozpłodowe stworzone przez Centrum Zdrowia Gołębi nie mają konkretnych nazw. Zostały one bowiem oznaczone przy pomocy numerów. Aktualnie w asortymencie tej marki pojawiły się 3 pakiety tego typu. Każdy z nich zawiera przynajmniej kilka różnych suplementów, które przy jednoczesnym stosowaniu zapewniają efekt synergii. Dlatego stosowanie całego pakietu zapewnia jeszcze większe korzyści zdrowotne.

 

Jeżeli chodzi o wspomnianą numerację, każdy kolejny pakiet jest coraz bardziej rozbudowany. Tym samym to pakier numer 3 zawiera najwięcej suplementów, a pakiet numer 1 ma ich najmniej.

 

Pakiet rozpłodowy numer 1

Po wyjaśnieniu wszystkich powyższych kwestii można przejść do opisu samych pakietów oraz ich zawartości. Zacznijmy od pakietu rozpłodowego numer 1. Znajdują się w nim aż cztery różne suplementy w płynie i tzw. gratisy. W pierwszej kolejności zajmiemy się opisaniem samych suplementów:

  1. Omega-Vet – jak sama nazwa wskazuje, Omega-Vet to preparat zawierający dobroczynne kwasy tłuszczowe Omega. Zawiera on między innymi wysokiej jakości oleje, takie jak: olej rybny, sojowy oraz lniany. Suplementacja tego preparatu może być wskazana tuż przed rozpoczęciem sezonu rozrodczego, kiedy gołębie dopiero łączą się w pary.

  2. Fito-Vet – preparat Fito-Vet zawiera w sobie wyciągi roślinne o wysokiej zawartości związków aktywnych. Ich działanie wspomaga procesy związane z funkcjonowaniem nerek oraz wątroby. Dodatkowo Fito-Vet wykazuje także działanie wzmacniające, przez co jest zalecany np. po zakończonym leczeniu. Jego pozytywny wpływ na metabolizm organizmu będzie ważny w czasie okresu rozrodczego.

  3. Biocal-Vet – suplement Biocal-Vet ma już działanie ukierunkowane stricte na poprawę plenności u gołębi. Zawiera on ekstrakt z Zingiber officinale, który wykazuje pozytywne działanie na szereg funkcji związanych z rozrodem. Działanie to dotyczy między innymi: pozytywnego wpływu na procesy dotyczące zapłodnienia, wzmocnienie struktury jaj oraz poprawy szeroko rozumianej płodności.

  4. Esel-Vet – ostatnim suplementem w tym pakiecie jest Esel-Vet, czyli preparat wzmacniający odporność. Ma on także pozytywny wpływ na syntezę hormonów, co może bezpośrednio wpływać na płodność. Z tego względu preparat Esel-Vet wykazuje synergiczne działanie z opisanym wcześniej suplementem Biocal-Vet.

 

Poza czterema opisanymi suplementami w składzie tego pakietu można znaleźć również tzw. gratisy. W tym przypadku są to trzy saszetki preparatu Hydrodiar-Vet. Zawarte w nich związki doskonale sprawdzają się przy hamowaniu objawów występującej biegunki, a przy okazji wspomagają pracę całego układu pokarmowego.

 

Pakiet rozpłodowy numer 2

Przy opisywaniu drugiego z pakietów rozpłodowych od Centrum Zdrowia Gołębi warto wspomnieć o jednej kwestii. W przypadku tych pakietów występuje bowiem prosta zależność. Każdy kolejny pakiet zawiera w sobie wszystkie suplementy, które znalazły się w poprzednim zestawie. Dodatkowo trafiają do niego również inne preparaty, a do tego zmienia się także wspomniany gratis. Jak więc wygląda to w przypadku pakietu numer 2?

 

Poza opisanymi wcześniej suplementami w pakiecie tym pojawiają się również nowe pozycje. Są nimi:

  1. Prob-Vet – ten suplement to naprawdę skuteczny i kompleksowy probiotyk. Zawiera on w sobie kultury bakterii probiotycznych, które wspomagają pracę układu pokarmowego oraz odbudowę mikroflory. Dzięki temu Prob-Vet doskonale sprawdza się jako wspomaganie po antybiotykoterapii lub w trakcie biegunki oraz innych chorób tego typu.

  2. Myco-Vet – wszystkie opisane do tej pory suplementy były dostępne w formie płynu. Jednak Myco-Vet to proszek przeznaczony do wymieszania z namoczoną wcześniej karmą. Jego działanie opiera się przede wszystkim na wspieraniu procesów metabolicznych, a także usuwaniu toksyn z organizmu. Pod tym względem Myco-Vet będzie znakomicie uzupełniać działanie preparatu Fito-Vet.

  3. Diaro-Vet – kolejnym preparatem w proszku jest Diaro-Vet, czyli produkt specjalistyczny przeznaczony do wspierania pracy układu pokarmowego w przebiegu biegunek oraz innych poważnych zaburzeń. Składniki aktywne zawarte w tym preparacie wspierają odbudowę mikroflory, a także zmniejszają uciążliwe objawy ze strony przewodu pokarmowego.

 

Jeśli chodzi o gratis, tutaj jest to płyn Orego-Vet. Odpowiada on za szeroko rozumiane wspieranie pracy jelit. Dodatkowo wykazuje on działanie ochronne przed niektórymi patogenami (np. bakterią Escherichia Coli).

 

Pakiet rozpłodowy numer 3

Ostatnim i zarazem najbardziej rozbudowanym pakietem rozpłodowym jest ten oznaczony cyferką 3. Zawiera on wszystkie wymienione do tej pory suplementy, czyli 6 preparatów w płynie oraz 2 w formie proszku. Ponadto można w nim znaleźć także:

  • Multi-Vet – preparat Multi-Vet można śmiało określić po prostu jako kompleksową multiwitaminę dla gołębi. Ten suplement zawiera bardzo bogatą mieszankę różnych witamin oraz mikro i makro elementów. Dzięki temu skutecznie wspiera on witalność i poprawia funkcjonowanie niemalże całego organizmu.

  • Sól-Vet Eukaliptus (Gratis) – tutaj w roli gratisu występuje preparat Sól-Vet w wersji opartej na eukaliptusie. Sól ta jest przeznaczona do rozpuszczania w wodzie, która została przygotowana do kąpieli. Dzięki temu sama sól oraz eteryczny dodatek eukaliptusa szybko wchłaniają się do organizmu. To z kolei zapewnia liczne korzyści zdrowotne. Kąpiele w tej soli mogą oddziaływać korzystnie na stan mięśni i stawów. Natomiast dodatek eukaliptusa będzie korzystny dla pracy dróg oddechowych.

 

Podsumowanie

 

Pakiety rozpłodowe od Centrum Zdrowia Gołębi są naprawdę godną polecenia alternatywą dla wszystkich hodowców. Znajdujące się w nich suplementy będą kompleksowo wspierać pracę układu rozrodczego gołębi oraz ich ogólną żywotność. Są to szczególnie ważne aspekty w czasie okresu rozpłodowego. Z tego względu naprawdę warto zwrócić uwagę na przedstawione pakiety. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie opisane zestawy są dostępne w ofercie sklepu weterynaryjnego Bestomed. Poza nimi oferujemy również szereg innych produktów dla gołębi i akcesoriów przydatnych dla hodowców. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium