Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Porady weterynaryjne online - czy warto wprowadzić taką usługę do swojej oferty? 0

Porady weterynaryjne online - czy warto wprowadzić taką usługę do swojej oferty?

 

Porada weterynaryjna online to nic innego jak zwierzęcy odpowiednik ludzkiej teleporady. Jaka ona jest, to każdy już oceni sobie indywidualnie. Jednak oczywiście nie jest tak, że jest to całkowicie zła opcja, ponieważ taka porada online może mieć też dużo swoich plusów.

 

Wiele klinik weterynaryjnych, jak i samych weterynarzy, wprowadza taką możliwość w ofertę swoich usług. W tym artykule przeanalizujemy, czy dołączenie takiego formatu wizyt do swojego cennika ma sens i jak wygląda to w praktyce.

 

Na czym polega porada weterynaryjna online?

 

Tutaj mamy do czynienia z niemal identycznym schematem, jak ma się to w przypadku naszej teleporady. Umawiamy się z wybranym przez nas weterynarzem za pośrednictwem telefonu lub strony internetowej z zapisami na ową usługę. Forma, w jakiej przeprowadzana jest taka wizyta, zależna jest od indywidualnego systemu lecznicy weterynaryjnej i jest to rozmowa telefoniczna, rozmowa wideo lub ewentualnie rozmowa przeprowadzana na czacie. Warto na taką rozmowę przygotować sobie odpowiednie dokumenty, o ile takie mamy, a mowa np. o aktualnej morfologii zwierzęcia, wynikach badania USG, czy też zdjęcia RTG.

 

Właściciele pacjentów powinni umawiać się najlepiej kilka dni przed żądanym terminem, na konkretną godzinę. Taki system działa najlepiej. Warto prowadzić osobny arkusz na zapisy stacjonarne i na te przeprowadzane online.

 

Czy porady weterynaryjne mają w ogóle sens?

 

Niestety, ale o samych poradach online jest wiele negatywnych opinii, przez co wielu weterynarzy zastanawia się, czy w ogóle warto wprowadzać taką formę konsultacji. Tutaj należy sobie brać poprawkę, że diagnoza online nigdy nie będzie tak skuteczna, jak ma się to w przypadku diagnozy przeprowadzanej na miejscu.

 

Porady weterynaryjne online to świetne rozwiązanie w przypadku wizyt rutynowych lub pacjentów, którzy nie przychodzą z ciężkim problemem. Te cięższe przypadki lub podejrzenia chorób warto jednak skonsultować stacjonarnie, aby lekarz mógł jak najdokładniej zbadać zaistniały problem.

 

W miarę możliwości, warto do swoich usług wprowadzić wizytę online na zasadzie rozmowy wideo. Ta forma będzie pozwalać najdokładniej określić problem i najtrafniej dobrać leczenie. Na rynku mamy dostęp do coraz większej ilości wyspecjalizowanych systemów, które powstały właśnie z myślą prowadzenia wizyt online.

 

Jakie plusy niesie ze sobą taki rodzaj wizyty?

 

Tego typu konsultacje niosą ze sobą również istotne plusy, które dla niektórych mogą okazać się nieocenione. Punkt pierwszy to przede wszystkim zero stresu zwierzęcia. Niestety, ale spoko pupili bardzo źle znosi wizyty u weterynarza, co generuje u nich ogromny stres. Jeśli problem nie jest skomplikowany i nie wymaga wnikliwej diagnozy weterynaryjnej, wówczas można ograniczyć się do porady online.

 

Właściciele zwierząt docenią zapewne również możliwość zaplanowania sobie kosztów takiej wizyty. Często kwota takiej usługi jest już określona z góry, zazwyczaj już na etapie rejestracji. Nie można za to powiedzieć tego samego o wizytach w lecznicy, które mogą zakończyć się różnymi rachunkami. Wpływ na to mają oczywiście zastosowane do leczenia środki i działania.

 

Jest to również bardzo komfortowe i sprawne rozwiązanie, jeśli nasz pacjent potrzebuje recepty. Wówczas właściciel nie musi specjalnie fatygować się do lecznicy. Można w ten sposób omawiać również wyniki przeprowadzonych badań, np. morfologii i moczu.

 

Zalecenia co do formy prowadzenia porad weterynaryjnych online, aby były one pomocne i bezpieczne.

 

Warto na podstawie wizyty online określać poziom pilności danych przypadków, aby trafniej zorganizować wizyty stacjonarne. Taka konsultacja pozwoli lekarzowi dokładniej orzec, który zwierzak rzeczywiście potrzebuje pilnej wizyty, a który może jeszcze poczekać, ponieważ sprawa nie jest tak pilna.

 

Warto odnotowywać sobie, że dana wizyta została przeprowadzona online, ponieważ wielu weterynarzy niestety o tym zapomina, co może często prowadzić do nieporozumień. Może być to cenna informacja dla innego lekarza. Taka notatka pozwala również lepiej określić możliwości diagnostyczne lub mieć wpływ na ocenę postępowania danego lekarza.

 

Podczas wizyty online należy poinformować właściciela zwierzęcia o możliwości wizyty online lub niezwłocznie skierować pacjenta na leczenie w gabinecie w lecznicy weterynaryjnej.

 

Jak porady weterynaryjne online wyglądają od strony prawnej?

 

Niestety, ale prawo polskie nie normuje jeszcze takiego przedsięwzięcia, jakim jest porada online. Są one zatem traktowane dokładnie tak samo jak ma się to w przypadku wizyt stacjonarnych. Dlaczego? Weterynarz wykonuje dokładnie te same czynności, które wykonuje na miejscu, jedyna zmiana to sposób komunikacji z właścicielem zwierzęcia.

 

Jedyne regulacje, związane z wizytami online, zostały uwzględnione w ustawie z 2 marca 2020 roku. Regulacje powstały w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Określone zostały wówczas zasady prowadzenia konsultacji lekarskich online.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium