Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Co należy wiedzieć o aparatach do diatermii? 0

W tym artykule chcielibyśmy się skupić na aparatach do diatermii weterynaryjnej.

Do czego są wykorzystane aparaty do diatermii weterynaryjnej?

Aparaty do diatermii weterynaryjnej są narzędziami wykorzystywanymi w weterynarii do przeprowadzenia zabiegów przy użyciu prądu elektrycznego w celu przegrzania, a także koagulacji tkanek. Diatermia to technika, która jest wykorzystywana w weterynaryjnej chirurgii do przeróżnych celów. Mowa o zatrzymaniu krwawienia, usunięciu niechcianych tkanek, czy też koagulacja krwionośnych naczyń podczas zabiegów chirurgicznych.

Działanie aparatów do diatermii weterynaryjnej

Aparaty do diatermii weterynaryjnej działają poprzez generowanie prądu elektrycznego, który to jest przekazywany do elektrody lub też końcówki narzędzia chirurgicznego. Tenże prąd przepływa poprzez tkanki, co tak naprawdę powoduje ich koagulację i podgrzanie.

Tak naprawdę wyróżnia się dwa główne rodzaje diatermii weterynaryjnej. Pierwsza to diatermia monopolarna. W jej przypadku prąd elektryczny przepływa pomiędzy elektrodą, która znajduje się na ciele zwierzęcia, a neutralną elektrodą, która to umieszczona jest w okolicy, czy też poza ciałem pacjenta.

Drugi rodzaj diatermii to diatermia bipolarna. W niej obie elektrody znajdują się na chirurgicznym narzędziu. Oznacza to, że prąd przepływa jedynie przez tkanki, które znajdują się pomiędzy tymi właśnie dwiema elektrodami. Jest to rzeczywiście bardziej precyzyjna metoda i jest używana często w procedurach chirurgicznych zdecydowanie bardziej delikatnych chirurgicznych procedurach.

Aparaty do diatermii pozwalają na kontrolowanie precyzyjne stopnia podgrzania tkanej, co jest bardzo ważne w chirurgii weterynaryjnej. Diatermia stosowana jest w celu zmniejszenia krwawienia podczas zabiegu, zminimalizowania uszkodzeń wszelkich tkanek, a także przyspieszenia samego procesu gojenia. Weterynarze używają diatermii w przeróżnych procedurach, w tym także w zabiegach onkologicznych, usuwaniu zmian skórnych i zwierząt, czy też chirurgii jamy brzusznej.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium