Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Czy badanie RTG psa jest bezpieczne? 0

Czy badanie RTG psa jest bezpieczne?

Badanie RTG psa jest czasami koniecznością. Wielu właścicieli czworonogów obawia się jednak, czy jest ono do końca bezpieczne. Wiadomo, że nikt nie chce narazić swojego ukochanego zwierzaka na pewne zagrożenie. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, czy aparat RTG dla zwierząt jest bezpieczny, a może stanowi pewne zagrożenie?

Tylko wykonywane przez profesjonalistów

Aparat RTG dla zwierząt to specjalistyczny sprzęt, który znajdziemy w gabinetach weterynaryjnych. Często w mniejszych przychodniach nie dysponują takim sprzętem. Nie należy się jednak obawiać, ponieważ w razie potrzeby zostaniemy skierowani do właściwego miejsca.

Badanie RTG jest bezpieczne w pełni pod warunkiem, że zostanie ono przeprowadzone przez właściwie wyszkolonych i doświadczonych lekarzy. Najgorsze co można zrobić, to zaniechanie wykonania badania z obawy przed pewnymi konsekwencjami. Nie róbmy tego.

O czym należy pamiętać przy wykonywaniu RTG psom i innym zwierzakom?

Na pewno nie bez znaczenia jest właściwe dawkowanie promieniowania. Specjaliści używają właściwego promieniowania po to, aby uzyskać wszelkie niezbędne informacje. Jednocześnie można zminimalizować narażenie zwierzaka na promieniowanie.

Nie bez znaczenia jest także ochrona personelu, który jest przy badaniu. Najważniejsze jest właściwe ubranie i zabezpieczenie, aby móc uniknąć narażenia na niebezpieczne promieniowanie.

Podczas badania nasz pies musi być także umieszczony we właściwej pozycji. W każdym gabinecie są przewidziane wszelkie środki, które zapobiegają ruchom podczas badania. Bardzo często stosowane jest znieczulenie miejscowe, czy też ogólne. Dzięki temu psiak będzie spokojny i jednocześnie nieruchomy podczas badania.

Aparat RTG dla zwierząt jest wykorzystywany tylko wtedy, gdy jest to odpowiednio uzasadnione. Najważniejsze jest przestrzeganie wszelkich powyższych procedur i wykonywanie tego badania w sytuacjach, w których jest ono niezbędne dla zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium