Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
GelaPony – nowa seria specjalnych suplementów dla koni i źrebiąt 7

Orling GelaPony™ – nowa seria specjalnych suplementów dla koni i źrebiąt

 

Wszyscy właściciele koni z pewnością wiedzą, że to bardzo wdzięczne i mądre zwierzęta. Jednakże ich hodowla jest dość wymagającym zadaniem. Posiadacze koni muszą stale dbać o ich zdrowie i dobrą kondycję. Pod tym względem szczególnie ważna jest odpowiednia dieta, która dostarcza zwierzęciu mikro oraz makroelementy, a także inne substancje odżywcze. Oprócz tego w przypadku wielu koni potrzebna może być również dobrana suplementacja. Dzięki niej można dostarczyć zwierzęciu określone dawki niezbędnych witamin oraz minerałów. Takie preparaty nie tylko wspomagają utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji zwierzęcia, ale również mogą wspierać leczenie powstałych dolegliwości.


Firma Orling jest znana z produkcji wysokiej jakości suplementów opartych między innymi na kolagenie. Asortyment produktów Orling obejmuje zarówno suplementy dla ludzi, jak i dla zwierząt, w tym także dla koni. Tutaj bardzo ciekawą propozycją jest linia produktów GelaPony™. Są to uniwersalne suplementy w płynie, które mogą wpływać między innymi na: stawy, grzywę i poziom witalności u zwierząt.


Oczywiście dokładne działanie zależy w głównej mierze od wybranego produktu. Dlatego poniżej można znaleźć krótką charakterystykę wszystkich suplementów z serii GelaPony™. Dzięki niej właściciele koni będą mogli znacznie łatwiej dobrać odpowiedni preparat do potrzeb swojego zwierzaka.

 

GelaPony™ Vitamin


Pierwszym produktem jest suplement dostępny pod nazwą GelaPony™ Vitamin. Zawiera on zestaw najważniejszych witamin, minerałów, aminokwasów oraz przeciwutleniaczy. Związki te oddziałują kompleksowo poprzez wspieranie ogólnego zdrowia i witalności konia.


Jednak suplement Vitamin zawiera jeszcze jeden ważny składnik. Są nim tzw. peptydy kolagenowe CHP. Mają one bardzo istotne znacznie dla wszystkich koni. U źrebiąt oraz młodych osobników wspierają one rozwój struktur kostno-stawowych. Natomiast u dorosłych koni chronią one cały aparat ruchu przed deformacją, urazami oraz przeciążeniem wynikającym z wieku, pracy lub uprawiania intensywnej aktywności.


Dzięki temu GelaPony™ Vitamin to uniwersalna propozycja dla osób, które chciałyby zadbać o zdrowe kości, stawy i witalność swoich zwierząt.

 

GelaPony™ Arthro i Arthro Biosol


Wspomniane wyżej peptydy kolagenowe CHP można odnaleźć także w suplemencie GelaPony™ Arthro i Arthro Biosol. Jak sama nazwa wskazuje, obydwa te preparaty zostały opracowane z myślą o wspieraniu zdrowia stawów oraz całego aparatu ruchu. Najlepiej świadczy o tym ich skład, gdyż suplementy Arthro oraz Arthro Biosol zawierają aż 98,7% wspomnianych peptydów w gotowym produkcie. Dzięki temu obydwa te preparaty bardzo skutecznie wspomagają pracę stawów i aparatu ruchu u wszystkich koni.


Oczywiście tak wysoka dawka peptydów kolagenowych sprawia, iż suplementy GelaPony™ Arthro i Arthro Biosol doskonale sprawdzają się w przypadku koni narażonych na szczególnie intensywny wysiłek fizyczny. Dzięki takiej suplementacji stawy zwierząt powinny się szybciej regenerować i być bardziej odporne na wszelkie urazy, a także przeciążenia. Toteż preparaty Arthro oraz Arthro Biosol warto polecić właścicielom koni: wyścigowych, pociągowych i koni mających skłonności do urazów w obrębie aparatu ruchu.


W tym miejscu warto doprecyzować jeszcze jedną kwestię. Praktycznie wszystkie produkty z serii GelaPony™ są dostępne w wersji standardowej i jako tzw. biosol. Różnią się one głównie formą, ponieważ zwykłe preparaty GelaPony™ zostały wyprodukowane w formie drobnego proszku. Natomiast biosol to specjalny roztwór, który umożliwia łatwe podawanie suplementów w płynie. Taka forma będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku koni nieprzyzwyczajonych do przyjmowania sproszkowanych suplementów. Z tego względu właściciele koni mogą sami wybrać taką formę preparatu, która będzie lepszą alternatywą dla ich pupili.

 

GelaPony™ Selenium/Selenium Biosol


Selen to bardzo ważny pierwiastek nie tylko dla ludzi, ale również dla koni. Niestety, standardowa dieta nie dostarcza zbyt dużych ilości tego cennego związku. Dlatego w celu uzupełnienia poziomu selenu w codziennej diecie konia warto sięgnąć po preparat GelaPony™ Selenium/Selenium Biosol.


Co istotne, wysoka zawartość selenu to nie jedyny atut tych preparatów. GelaPony™ Selenium i Selenium Biosol zawierają także wysokie dawki innych witamin, aminokwasów, antyoksydantów oraz wielu dobroczynnych związków.


Taki skład sprawia, że suplementy GelaPony™ Selenium będą dobrym rozwiązaniem w przypadku koni sportowych i koni poddawanych intensywnemu wysiłkowi. W takich sytuacjach szczególnie ważna jest wysoka dawka antyoksydantów, która skutecznie usuwa z organizmu zwierzęcia wolne rodniki. Dzięki temu mięśnie konia mogą się szybciej regenerować, a samo zwierzę zaczyna lepiej znosić intensywny wysiłek.

 

GelaPony™ Biotin/Biotin Biosol


Kolejną ważną substancją dla zdrowia koni jest biotyna. U ludzi odpowiada ona między innymi za prawidłowy stan skóry i paznokci. Natomiast w przypadku koni biotyna stymuluje wytwarzanie tkanek w obrębie kopyt. To z kolei oznacza, że niedobór biotyny może prowadzić do częstszych urazów kopyt i ich złego stanu. W takich sytuacjach rozwiązaniem mogą być preparaty GelaPony™ Biotin/Biotin Biosol.


Preparaty te mają wyjątkowo wysoką zawartość biotyny, dzięki czemu zapewniają szybkie efekty w postaci poprawy stanu kopyt. Dzięki temu suplementy GelaPony™ Biotin warto zastosować jako wspomaganie procesu leczenia kopyt lub profilaktykę zdrowia kopyt.

GelaPony™ Fast/Fast Biosol


Nagłe powstanie urazu w obrębie aparatu ruchu konia staje się poważnym problemem zdrowotnym. W takiej sytuacji należy działać szybko, aby uchronić zwierzę przed bólem i dyskomfortem. Poza standardowym leczeniem można wówczas zastanowić się również nad wdrożeniem właściwej suplementacji.


Preparaty GelaPony™ Fast mają zapewnić zwierzęciu szybką ulgę w bólu oraz wspierać leczenie aparatu ruchu. Ich skład został opracowany na bazie substancji aktywnych, które błyskawicznie wnikają w struktury kostno-stawowe. To z kolei sprawia, że mogą one skutecznie uśmierzyć ból i ograniczyć powstały stan zapalny. Są więc to naprawdę uniwersalne suplementy, które można stosować przy różnych powstałych urazach.

GelaPony™ Chondro HYAL/Chondro HYAL Biosol


Ostatnimi preparatami z serii GelaPony™ są suplementy Chondro HYAL i Chondro HYAL Biosol. Zawierają one nie tylko peptydy kolagenowe CHP, ale także kwas hialuronowy oraz inne związki aktywne. Dzięki temu wywierają one kompleksowy wpływ na cały układ kostno-stawowy poprzez wspieranie jego regeneracji oraz ograniczenie dolegliwości bólowych.


Z tego względu preparaty GelaPony™ Chondro HYAL rewelacyjnie sprawdzą się w przypadku starszych koni lub zwierząt po przebytych urazach. Oprócz tego mogą one stanowić cenny rodzaj suplementacji w przypadku szczególnie aktywnych koni (np. wyścigowych).

UWAGA!

Wszystkie opisane preparaty GelaPony™ zawierają wyłącznie sprawdzone substancje aktywne. Co więcej, skład takich suplementów jest wolny od związków, które mogłyby zostać uznane za doping. Dlatego preparaty GelaPony™ sprawdzą się nawet w przypadku koni sportowych.

 

Podsumowanie


Produkty z serii GelaPony™ są bardzo ciekawą alternatywą dla osób, które chcą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swoich koni. Zróżnicowany skład oraz działanie takich preparatów umożliwia łatwe znalezienie suplementu o charakterystyce odpowiadającej potrzebom zwierzęcia. Co więcej, wszystkie opisane preparaty są dostępne w sklepie Bestomed. Dzięki temu możemy zagwarantować ich wysoką jakość oraz pełnowartościowość!

 

Komentarze do wpisu (7)

24 sierpnia 2022

http://slkjfdf.net/ - Ozomaka Ediiwehzi nvt.zuly.bestomed.pl.iyp.ir http://slkjfdf.net/

24 sierpnia 2022

http://slkjfdf.net/ - Uuanaal Iveseveda ava.bibk.bestomed.pl.ezt.pu http://slkjfdf.net/

31 sierpnia 2022

http://slkjfdf.net/ - Uleleqniw Kagoteuyi qlw.lsze.bestomed.pl.keb.rm http://slkjfdf.net/

31 sierpnia 2022

http://slkjfdf.net/ - Finibef Ovopusxu jmf.fupc.bestomed.pl.fys.yb http://slkjfdf.net/

31 sierpnia 2022

http://slkjfdf.net/ - Iroqbi Akusauh oxz.vbjx.bestomed.pl.adl.hv http://slkjfdf.net/

31 sierpnia 2022

http://slkjfdf.net/ - Icosod Uaycone nok.xwcf.bestomed.pl.lhg.po http://slkjfdf.net/

31 sierpnia 2022

http://slkjfdf.net/ - Etagarmox Eyekgil jwk.acei.bestomed.pl.tqf.qh http://slkjfdf.net/

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium