Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Identyfikacja elektroniczna zwierząt: czym jest? 0
Identyfikacja elektroniczna zwierząt: czym jest?

Identyfikacja elektroniczna zwierząt to niezwykle ważne narzędzie w dzisiejszej weterynarii. Polega ona na przypisywaniu unikalnego kodu identyfikacyjnego każdemu zwierzęciu, co umożliwia szybkie i skuteczne śledzenie oraz identyfikację. Proces ten opiera się na stosowaniu mikroczipów, które są umieszczane pod skórą zwierzęcia. Dzięki temu weterynarze mogą śledzić historię medyczną zwierzęcia, zarządzać jego danymi zdrowotnymi oraz szybko odnajdywać właściciela w przypadku zaginięcia.

Jak Przebiega Proces Identyfikacji Elektronicznej?

Proces identyfikacji elektronicznej zwierząt jest stosunkowo prosty i bezbolesny. Mikroczip, który jest wielkości ziarnka ryżu, jest implantowany pod skórę zwierzęcia za pomocą strzykawki. Procedura ta może być przeprowadzana u różnych gatunków zwierząt, w tym u psów, kotów, koni, bydła i innych.

Po implantacji mikroczipa, każde zwierzę otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny, który jest przechowywany w bazie danych. W razie potrzeby, weterynarze oraz służby związane z ochroną zwierząt mogą odczytać ten numer za pomocą czytnika mikroczipów i uzyskać dostęp do informacji o właścicielu zwierzęcia.

Korzyści Identyfikacji Elektronicznej Zwierząt:

  1. Powrót do Domu: W przypadku zagubienia lub ucieczki zwierzęcia, identyfikacja elektroniczna umożliwia szybkie odnalezienie właściciela. Dzięki temu zwierzę może wrócić do domu szybko i bezpiecznie.

  2. Bezpieczeństwo Medyczne: Mikroczipowanie zwierząt pozwala na przechowywanie informacji medycznych, takich jak szczepienia, historie chorób i alergie. To ułatwia weterynarzom szybkie reagowanie i zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej w nagłych sytuacjach.

  3. Zwalczanie Kradzieży: Identyfikacja elektroniczna utrudnia kradzież zwierząt, ponieważ unikalny numer identyfikacyjny umożliwia łatwe śledzenie zwierzęcia do właściciela.

  4. Legalność: W niektórych krajach identyfikacja elektroniczna jest wymagana przez prawo. Posiadanie zarejestrowanego mikroczipu może być niezbędne do rejestracji zwierzęcia, podróży międzynarodowej oraz udziału w konkursach lub wystawach.

Identyfikacja elektroniczna zwierząt to ważne narzędzie, które zapewnia bezpieczeństwo i ochronę dla zwierząt oraz ich właścicieli. Dzięki temu weterynarze mogą skutecznie zarządzać danymi zdrowotnymi zwierząt i zapewnić im odpowiednią opiekę medyczną.

Zapraszamy do obejrzenia naszej szerokiej oferty identyfikacji elektronicznej.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium