Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Jak używa się endoskopu dla zwierząt? 0
Jak używa się endoskopu dla zwierząt?

Endoskop służy do oglądania wnętrza ciała, diagnozowaniu problemów, czy też przeprowadzania pewnego rodzaju zabiegów. W jaki sposób używa się endoskopu dla zwierząt?

Wykorzystanie endoskopii w weterynarii

Endoskopia jest bardzo często wykorzystywana w weterynarii do badania dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, pęcherza moczowego, a także innych obszarów ciała. W jaki sposób używa się endoskopy dla zwierząt?

W pierwszym kroku należy przygotować pacjenta. Najczęściej zwierzę otrzymuje ogólne znieczulenie, czy też jest poddane miejscowej sedacji. Dzięki temu uniknie stresu, a także dyskomfortu. Czasami wymagane może być przygotowanie pacjenta poprzez wprowadzenie głodówki pacjentowi. Najczęściej się tak dzieje, gdy przewód pokarmowy jest poddawany badaniu.

Kolejny krok to już wprowadzenie endoskopu. Weterynarz endoskop wstrzykuje poprzez naturalny otwór ciała. Może to być odbyt, nos lub jama ustna. Wszystko jest zależne od tego, jaki obszar ma zostać zbadany. Endoskop prowadzony jest oczywiście przez specjalistę. Obserwuje on jednocześnie obszar na monitorze. Istnieją przeróżne endoskopy w tym takie, które przeznaczone są bezpośrednio na przykład do badań przewodu pokarmowego, czy też dróg oddechowych.

Podczas endoskopowej procedury weterynarz przeprowadza wszelkie niezbędne zabiegi. Może w razie potrzeby usunąć ciało obce, wykonać biopsję, usuną polipy, czy też wykonać innego rodzaju działania terapeutyczne.

Obraz z endoskopu transmitowany jest na monitor. Umożliwia to weterynarzowi ocenę danego obszaru. Endoskop ma oświetlenie. Pozwala to na jasne oświetlenie wnętrza ciała. Bezpośrednio po zakończeniu badania, czy też zabiegu endoskop dla zwierząt jest wycofywany z ciała zwierzęcia.

Bardzo cenne badanie

Endoskopia to bardzo potrzebne i doceniane narzędzie w diagnostyce, a także leczeniu naprawdę wielu schorzeń u zwierząt. Pozwala na badanie struktur wewnętrznych ciała bez żadnej potrzeby otwierania jamy brzusznej, czy też nieinwazyjnych operacji. Zastosowanie jej wymaga rzeczywiście specjalistycznego sprzętu, a także właściwych umiejętności weterynarza.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium