Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Jakie wyróżniamy weterynaryjne przyrządy porodowe? 0
Jakie wyróżniamy weterynaryjne przyrządy porodowe?

Niestety często nie brakuje licznych komplikacji. Pomocne okazują się weterynaryjne przyrządy porodowe. Jakie z nich są najpopularniejsze i wręcz niezbędne?

Czym są weterynaryjne przyrządy porodowe?

Weterynaryjne przyrządy porodowe to tak naprawdę narzędzia i urządzenia, które są używane przy porodzie u zwierząt. Pomagają one weterynarzom oraz hodowcom w bezpiecznym, a także skutecznym przeprowadzeniu porodu. Wybór właściwych przyrządów jest zależny bezpośrednio od gatunku zwierząt, a także specyfikacji przypadku.

Przykład porodowych narzędzi weterynaryjnych

Na pewno numerem jeden, jeśli chodzi o weterynaryjne przyrządy porodowe, jest zestaw do zestawienia porodu. Co znajduje się w takim zestawie? Są to różnego rodzaju narzędzia, jak na przykład  porodowe kleszcze, które pomagają w chwyceniu i wyciągnięciu płodu, gdy tylko pojawia się potrzeba interwencji. W zestawie znajdują się także szablony do określenia położenia płodu, haki porodowe, nożyczki do przecinania pępowiny, a także szereg innych instrumentów.

Kolejne narzędzia weterynaryjne porodowe to łańcuchy i linki porodowe. Umożliwiają one przyczepienie ich do głowy lub nóżek płodu, aby ułatwić sobie jego wyciągnięcie.

Nie możemy pominąć także cewnika pępowinowego. Dzięki niemu zachodzi możliwość umożliwienia płynów owodniowych przy porodzie.

Kolejne narzędzie to specjalistyczne narzędzie do nacięcia krocza. U niektórych zwierząt konieczne jest nacięcie krocza matki po to, aby poród został ułatwiony.

Równie popularne narzędzia to pean porodowy, ciągniki porodowe, czy też skrzynki porodowe.

Niezmiernie ważne jest to, aby podczas porodu działać w pełni ostrożnie i zgodnie ze wszelkimi zasadami higieny. Unikniemy dzięki temu urazów i infekcji u matki, a także u potomstwa. Weterynarze oraz osoby, które na co dzień pracują ze zwierzętami, powinny być właściwie przeszkolone, aby używać poprawnie tychże przyrządów. Dziedzina z zakresu położnictwa jest niezbędna.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium