Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Najpopularniejsze choroby West Highland White Terrierów 0
Najpopularniejsze choroby West Highland White Terrierów

West Highland White Terriery to urocze psiaki o białym futrze, które wymagają szczególnej uwagi i opieki weterynaryjnej. Dzisiaj przyjrzymy się pięciu najczęstszym chorobom, które mogą dotknąć Westie, oraz omówimy skuteczne strategie zarządzania ich zdrowiem.

1. Dysplazja Stawów Biodrowych i Choroba Legga-Calvégo-Perthesa

Dysplazja stawów biodrowych to schorzenie polegające na nieprawidłowym kształcie stawów biodrowych, co może prowadzić do bolesności i ograniczenia ruchomości. Choroba Legga-Calvégo-Perthesa to z kolei zwyrodnienie głowy kości udowej, co może prowadzić do utraty funkcji stawu biodrowego. Leczenie obejmuje często zarówno terapię farmakologiczną, jak i fizjoterapię.

2. Dysplazja Stawów Łokciowych

Podobnie jak w przypadku stawów biodrowych, Westy są podatne na dysplazję stawów łokciowych, co może prowadzić do bólu i utraty funkcji stawów. Leczenie może obejmować terapie farmakologiczne i fizjoterapeutyczne, a w niektórych przypadkach może być konieczne leczenie chirurgiczne.

3. Zwichnięcie Rzepki

Zwichnięcie rzepki to schorzenie, które może występować u Westów, szczególnie w młodym wieku. Objawia się to bólem, kulawizną i trudnościami w poruszaniu się. Leczenie zazwyczaj obejmuje stabilizację rzepki i fizjoterapię.

4. Osteopatia Czaszkowo-Żuchwowa

Osteopatia czaszkowo-żuchwowa to schorzenie dotyczące struktury czaszki i żuchwy, co może prowadzić do trudności w jedzeniu i bolesności. Leczenie obejmuje zarządzanie objawami, a w niektórych przypadkach może być konieczne leczenie chirurgiczne.

5. Leukodystrofia Globoidalna (Choroba Krabbego)

Leukodystrofia globoidalna to rzadka choroba genetyczna, która wpływa na układ nerwowy. Objawy obejmują trudności w chodzeniu, utratę koordynacji i zmiany behawioralne. Niestety, leczenie tej choroby jest ograniczone, a opieka weterynaryjna skupia się na poprawie jakości życia psa.

Podsumowanie

Dbanie o zdrowie West Highland White Terrierów wymaga stałej uwagi ze strony właścicieli. Regularne wizyty u weterynarza, zdrowa dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb psa, a także monitorowanie wszelkich zmian w zachowaniu i zdrowiu są kluczowe. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem weterynarii. Zdrowie Westa to zasługa właścicieli, którzy świadomie i troskliwie dbają o swoje futrzane przyjaciółki.

 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium