Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich (RTG) w praktyce weterynaryjnej - klucz do dokładnej diagnozy
Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich (RTG) w praktyce weterynaryjnej - klucz do dokładnej diagnozy

Wykonywanie zdjęć rentgenowskich (RTG) jest niezwykle ważnym narzędziem diagnostycznym w praktyce weterynaryjnej. Jednak aby uzyskać jak najbardziej dokładne i użyteczne obrazy, prawidłowe ułożenie pacjenta jest kluczowe. W tym artykule omówimy kilka ważnych zasad dotyczących ułożenia pacjenta, które pomogą weterynarzom uzyskać diagnostyczne zdjęcia RTG.

  1. Komunikacja z właścicielem zwierzęcia: Przed rozpoczęciem badania RTG, ważne jest, aby weterynarz skonsultował się z właścicielem i uzyskał informacje na temat stanu zdrowia zwierzęcia, obszaru, który ma być zobrazowany, oraz wszelkich specjalnych wymagań. Właściciel powinien zostać poinformowany o konieczności zachowania spokoju i stabilności pacjenta podczas badania.

  2. Bezpieczeństwo pacjenta: przed przystąpieniem do badania RTG należy upewnić się, że pacjent jest odpowiednio zabezpieczony i wygodnie ułożony. Używanie odpowiednich aparatów ortopedycznych, pasków lub poduszek może pomóc w utrzymaniu stabilności i poprawnym ułożeniu zwierzęcia.

  3. Prawidłowa pozycja: prawidłowe ułożenie pacjenta zależy od obszaru, który ma być zobrazowany. Na przykład, dla zdjęć klatki piersiowej, zwierzę powinno stać prosto, z nogami równo rozmieszczonymi i ramionami opuszczonymi wzdłuż tułowia. Dla zdjęć kręgosłupa lędźwiowego, zwierzę powinno leżeć na plecach z wyprostowanymi nogami.

  4. Unikanie ruchu: aby uzyskać ostre i czytelne obrazy RTG, niezbędne jest unikanie ruchu zwierzęcia w trakcie badania. Właściciel zwierzęcia powinien zostać poinformowany o konieczności utrzymania spokoju podczas wykonywania zdjęć RTG.

  5. Wsparcie technika radiologicznego: weterynarze mogą polegać na pomocy technika radiologicznego w odpowiednim ułożeniu pacjenta. Technik może zapewnić wsparcie i asystować w trzymaniu zwierzęcia w odpowiedniej pozycji, co przyczyni się do uzyskania jak najbardziej diagnostycznych obrazów.

W ofercie sklepu weterynaryjnego Bestomed można znaleźć profesjonalne pozycjonery RTG przygotowane specjalnie dla zwierząt.

Jednym z takich produktów jest Zestaw pozycjonerów XS-XL Przeziernych dla RTG zawiera on pozycjonery w 5 różnych rozmiarach, pozycjonery można zakupić również osobno poza zestawem Pawsitioner - pozycjoner przezierny dla RTG.

Więcej pozycjonerów można znaleźć w kategorii Pozycjonery oraz Pozycjonery do RTG.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Kurier) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium