Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Weterynaryjne rozwieracze – do czego są używane? 0

Metamorfoza jest zauważalna także w narzędziach weterynaryjnych, które są coraz dokładniejsze i jeszcze bardziej pomocne. Jednymi z nich są weterynaryjne rozwieracze.

Co wiemy o weterynaryjnych rozwieraczach?

Weterynaryjne rozwieracze są narzędziami chirurgicznymi, które używane są w weterynarii. Służą one do rozszerzania oraz utrzymywania otworów bezpośrednio w tkankach podczas zabiegów chirurgicznych. Są używane w przeróżnych kontekstach w praktyce weterynaryjnej. Wszystko jest zależne od konkretnego zabiegu, a także celu, do którego są one potrzebne.

Dziedziny, w których stosowane są weterynaryjne rozwieracze

Pierwszą z takich dziedzin jest laparoskopia. Jest to technika chirurgiczna, która wykorzystuje w ciele zwierzęcia małe nacięcia. Weterynaryjne rozwieracze pomagają na utrzymanie otworu dostępowego do jamy brzusznej. Umożliwia on wprowadzenie narzędzi, a także laparoskopowych kamer.

Drugą dziedziną jest chirurgia oka. Najczęściej stosowane są do utrzymywania otworów w rogówce lub też tęczówce we właściwych rozmiarach. Dzięki rozwieraczom można usunąć zaćmę, czy też naprawić uszkodzenia oka.

Weterynaryjnych rozwieraczy nie brakuje także w położnictwie i ginekologii. Sprawdzają się najlepiej w procedurach związanych z narządami rodnymi. Pomagają i to zdecydowanie w utrzymaniu dostępu do macicy lub też do jajników.

Rozwieracze weterynaryjne różnią się kształtem, rozmiarem, a także konstrukcją. Wybór zależy przede wszystkim od rozmiaru otworu, a także od procedury chirurgicznej. Weterynarze specjalizujący się w przeróżnych dziedzinach chirurgii weterynaryjnej używają tego rodzaju narzędzi po to, aby poprawić swoją dokładność, a także wpłynąć pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa zabiegów u zwierzaków.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium