Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Wersje językowe
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Łapa psa w gipsie - duże wyzwanie dla zwierzaka i jego właściciela

Niestety jako właściciele nie jesteśmy w stanie zawsze upilnować swojego szalonego czworonoga. Co w sytuacji, gdy łapa psiaka trafi do gipsu?

Tak pomożesz swojemu psu

Na pewno łapa w gipsie u psa jest dużym problemem. Psiak często nie rozumie, co się stało i jak ma się zachować z takim obciążeniem. My jako właściciele psa, powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby odpowiednio się zaopiekować psem.

Przede wszystkim musimy zadbać o higienę. Warto się upewnić, że gips, a także skóra go otaczająca jest czysta. Jeśli gips się mocno zabrudzi, to zawsze można go przetrzeć suchą ściereczkę, czy też gąbką. Oczywiście jednocześnie unikać kontaktu z wodą.

Należy także uważać na wilgoć. Jeśli pies musi wyjść na podwórko, to gips powinien być zabezpieczony plastikową torbą, czy też osłoną.

Nie bez znaczenia jest również komfort. Pies musi mieć miękkie i wygodne legowisko. Powinniśmy także być czujni na zachowanie psa. Jeśli zauważymy jakieś zmiany w zachowaniu psa, to od razu należy się skonsultować z lekarzem.

Jak ściągany jest gips?

Gdy przetrwaliśmy do końca okresu noszenia gipsu, to pewnie jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale jednocześnie obawiamy się, w jaki sposób gips zostanie usunięty z łapy naszego psiaka. Pomocna weterynarzowi w tym procesie będzie piła do gipsu. Piła do gipsu jest specjalistycznym narzędziem, które służy wycinaniu i usuwaniu opatrunków gipsowych, które są stosowane u zwierząt. Weterynarze używają podobnych narzędzi do tych, które stosowane są przez ortopedów.

Piła do gipsu została zaprojektowana w ten sposób, aby móc umożliwić bardzo precyzyjne wycięcie gipsu jednocześnie bez uszkadzania skóry i sierści psa. Najczęściej lekarze w swoich gabinetach dysponują piłami do gipsu zasilanymi elektrycznie. Są one wyposażone w ostrą piłę, która się obraca. Ostrze przecina bezpośrednio gips.

Nie musimy się obawiać, ponieważ weterynarze muszą być ostrożni. Nikt przecież nie chce zranić psa podczas usuwania gipsu. Specjalistyczne narzędzia na pewno w tym pomagają. Umożliwiają bezpieczne i kontrolowane w pełni usunięcie opatrunku.

Komentarze do wpisu (0)

Submit

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium