Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Najpopularniejsze choroby psów 0

W świecie zwierząt domowych istnieje kilka groźnych chorób zakaźnych, które wymagają szczególnej uwagi i świadomości właścicieli. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się trzem z nich: wściekliźnie, nosówce i babeszjozie. Poznaj pierwsze objawy, przebieg, metody leczenia oraz skuteczne środki profilaktyczne.

1. Wścieklizna:

Pierwsze Objawy: Wścieklizna to wirusowa choroba układu nerwowego, która może występować u wszystkich ssaków, w tym u psów, kotów i innych zwierząt domowych. Pierwsze objawy obejmują zmiany w zachowaniu, agresję, zmiany apetytu, trudności w połykaniu, a także nadmierną pobudliwość lub apatię.

Przebieg: Po pierwszych objawach następuje postęp choroby, prowadzący do paraliżu i śmierci. Wścieklizna jest nieuleczalna i stanowi zagrożenie także dla ludzi.

Leczenie i Profilaktyka: Brak skutecznego leczenia. Jednak szczepienia są skuteczną metodą profilaktyczną zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.

2. Nosówka:

Pierwsze Objawy: Nosówka, znana również jako wirusowe zapalenie błony śluzowej nosa, to choroba wywoływana przez wirusy. Objawy obejmują katar, kichanie, kaszel, gorączkę, a także objawy oczne, takie jak zaczerwienienie i wyciek z oczu.

Przebieg: Choroba może prowadzić do poważniejszych infekcji układu oddechowego i oczu.

Leczenie i Profilaktyka: Leczenie polega na łagodzeniu objawów, takich jak antybiotyki i leki przeciwwirusowe. Skuteczną profilaktyką jest regularne szczepienie.

3. Babeszjoza:

Pierwsze Objawy: Babeszjoza to choroba przenoszona przez kleszcze, wywoływana przez pasożyta Babesia. Objawy obejmują gorączkę, osłabienie, anemię, utratę apetytu, a także zaburzenia w krzepliwości krwi.

Przebieg: Bez odpowiedniego leczenia może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak niewydolność narządów.

Leczenie i Profilaktyka: Leczenie obejmuje antybiotyki i leki przeciw kleszczowe. Profilaktyka opiera się na unikaniu kleszczy, stosowaniu środków przeciwko kleszczom i regularnym badaniom weterynaryjnym.

 

Pamiętaj, że regularne wizyty u weterynarza, szczepienia oraz stosowanie środków przeciw kleszczowych są kluczowe dla zdrowia i dobrostanu zwierząt domowych. W przypadku podejrzenia choroby natychmiast skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Zdrowie zwierzaka zależy od Twojej czujności i troski!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium