Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Pompy infuzyjne: niezbędne narzędzie w weterynarii 0
Pompy infuzyjne: niezbędne narzędzie w weterynarii

  W dzisiejszym wpisie chciałbym poruszyć temat pomp infuzyjnych, które stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego nowoczesnego gabinetu weterynaryjnego. Pompy te odgrywają kluczową rolę w podawaniu płynów, leków oraz żywienia pozajelitowego u zwierząt, zapewniając precyzyjną i kontrolowaną administrację substancji do organizmu pacjenta.

1. Co to są pompy infuzyjne?

Pompy infuzyjne to urządzenia medyczne, które służą do kontrolowanego podawania płynów, leków i żywienia pozajelitowego pacjentom. Dzięki precyzyjnym mechanizmom i zaawansowanej technologii, pompy te umożliwiają dokładne dawkowanie substancji oraz kontrolę tempa podawania, co jest niezwykle istotne w leczeniu i opiece nad zwierzętami.

2. Dlaczego pompy infuzyjne są ważne w praktyce weterynaryjnej?

Pompy infuzyjne są niezastąpionym narzędziem w weterynarii z kilku powodów:

 • Precyzja: Pozwalają na precyzyjne dawkowanie płynów i leków, co jest niezbędne w leczeniu wielu chorób i stanów krytycznych u zwierząt.
 • Kontrola: Zapewniają kontrolę nad tempem podawania substancji, co umożliwia lekarzom weterynarii dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta.
 • Wygoda: Umożliwiają ciągłe podawanie płynów i leków bez konieczności monitorowania przez personel medyczny, co zwiększa komfort zarówno dla pacjenta, jak i personelu.
 • Optymalne wykorzystanie terapii: Pozwalają na zastosowanie różnych schematów terapeutycznych, takich jak infuzje ciągłe, bolusy czy terapia pulsacyjna, w zależności od potrzeb pacjenta.

3. Rodzaje pomp infuzyjnych dostępnych na rynku

Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp infuzyjnych, w tym:

 • Pompki strzykawkowe: Proste urządzenia, które umożliwiają podawanie małych ilości płynów i leków za pomocą strzykawki.
 • Pompki objętościowe: Działają na zasadzie pompowania określonej objętości płynu w określonym czasie.
 • Pompy perfuzorowe: Zaawansowane urządzenia, które umożliwiają kontrolowane podawanie płynów i leków z precyzją do mililitra na godzinę.

 

Wybrane przez nas pompy:

InfusoVet Connect Pompa infuzyjna

InfusoVet Connect to pompa infuzyjna stosowana w weterynarii do precyzyjnego i kontrolowanego podawania płynów, takich jak leki, płyny nawadniające i inne substancje do organizmu zwierząt. Pompa InfusoVet Connect jest zaawansowanym urządzeniem medycznym, które umożliwia precyzyjną kontrolę ilości i prędkości podawanego płynu, co jest istotne w leczeniu i opiece weterynaryjnej.

Główne cechy i funkcje pompy InfusoVet Connect mogą obejmować:

 1. Precyzyjne podawanie płynów: Pompa InfusoVet Connect zapewnia dokładne i precyzyjne podawanie płynów, co jest niezwykle ważne w przypadku terapii infuzyjnych, np. podawania płynów nawadniających, leków czy substancji odżywczych.

 2. Programowalne ustawienia: Pompa umożliwia programowanie różnych parametrów, takich jak prędkość podawania, objętość i czas trwania infuzji, co pozwala dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 3. Bezpieczeństwo i alarmy: Pompa InfusoVet Connect jest wyposażona w funkcje bezpieczeństwa, takie jak detekcja powietrza w linii infuzyjnej, alarmy w przypadku przekroczenia ustawionych parametrów lub niedostatecznego podawania płynów.

 4. Wygodne użytkowanie: Pompa jest wyposażona w intuicyjny interfejs użytkownika, który ułatwia programowanie i monitorowanie infuzji. Może być również łatwo przenoszona i zamocowana w różnych miejscach, w zależności od potrzeb.

Pompy infuzyjne, takie jak InfusoVet Connect, są niezwykle przydatne w weterynarii do precyzyjnego i kontrolowanego podawania płynów, leków i substancji do organizmu zwierząt. Używane są w szpitalach weterynaryjnych, klinikach i gabinetach weterynaryjnych do leczenia i monitorowania pacjentów.

Dane techniczne:

 • Zakres natężenia przepływu: 0,1 - 2000 ml/h
 • Zakres objętości: 0 - 9 999,99 ml
 • Szybkość bolusa: 0,1 - 2000 ml/h (dostępny bolus automatyczny i ręczny)
 • Tryby infuzji: tryb szybkości, tryb czasu, masa ciała, sekwencja kroplówki, biblioteka leków i tryb mikro
 • Poziom okluzji: do wyboru 5 poziomów (50 - 900 mmHg)
 • Typ alarmu: infuzja VTBI, wzrost ciśnienia, kontrola przed prądem, rozładowana bateria, zakończenie KVO, otwarte drzwi, pęcherzyk powietrza, VTBI blisko końca, niski poziom baterii, alarm przypominający, brak zasilania, podłączenie czujnika upadku, błąd systemu itp.
 • Zasilanie sieciowe i bateryjne, żywotność baterii do 10 godzin
 • Z uchwytem mocującym do stojaka na kroplówki i uchwytem na klatkę 
 • Odporny na zachlapanie (IP44)
 • Wymiary (w cm): szer. 13,8 x wys. 13,2 x gł. 9
 • Waga: 1,5 kg
 • Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala ułatwia obsługę 
 • Wbudowane połączenie Wi-Fi z centralnym monitorem
 • Alarmy akustyczne i optyczne zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa pacjenta
 • Nadaje się również do transfuzji krwi

InfusoVet Connect Pompa infuzyjna.jpg

 

InfusoVet SP Pompa strzykawkowa

InfusoVet SP to pompa strzykawkowa stosowana w weterynarii do precyzyjnego podawania leków i substancji do organizmu zwierząt. Pompa InfusoVet SP jest urządzeniem medycznym, które umożliwia kontrolowane podawanie leków w sposób bezpieczny i dokładny.

Główne cechy i funkcje pompy InfusoVet SP mogą obejmować:

 1. Precyzyjne podawanie leków: Pompa InfusoVet SP zapewnia precyzyjne dawkowanie leków dzięki możliwości ustawienia prędkości podawania i objętości do podania. Pozwala to na dokładne dostosowanie dawki do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 2. Wygoda użytkowania: InfusoVet SP jest wyposażona w intuicyjny interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe programowanie i kontrolę procesu podawania leków. Może być również łatwo przenoszona i stosowana w różnych miejscach, dzięki swojej przenośnej konstrukcji.

 3. Bezpieczeństwo i alarmy: Pompa InfusoVet SP jest wyposażona w funkcje bezpieczeństwa, takie jak detekcja przekroczenia ustawionych parametrów, sygnalizacja alarmów w przypadku problemów z podawaniem leków. Chroni to pacjenta przed nieprawidłowymi dawkami lub awariami.

 4. Zastosowanie różnych strzykawek: InfusoVet SP może być stosowana z różnymi rozmiarami strzykawek, umożliwiając dostosowanie podawania leków do różnych potrzeb pacjenta.

Pompa InfusoVet SP jest wykorzystywana w weterynarii do precyzyjnego i kontrolowanego podawania leków zwierzętom. Jest szeroko stosowana w szpitalach weterynaryjnych, klinikach i gabinetach weterynaryjnych do podawania leków, w tym w przypadku terapii płynowej, leczenia bólu czy prowadzenia zabiegów diagnostycznych.

Dane techniczne:

 • 2,5-calowy wyświetlacz LCD z podświetleniem
 • Kompatybilna ze standardowymi strzykawkami 5 ml, 10 ml, 20 ml, 30 ml, 50 ml i 60 ml
 • Bezpieczeństwo podczas wtrysku: precyzyjna kontrola natężenia przepływu i objętości wtrysku
 • Wysokie bezpieczeństwo pacjenta dzięki alarmom akustycznym
 • Regulacja głośności alarmu
 • Funkcja szybkiego startu
 • Z zaciskiem do stojaka infuzyjnego
 • Zasilanie sieciowe i bateryjne, żywotność baterii do 6 godzin
 • Ochrona przed rozpryskiwaniem wody zgodnie z IP34 
 • Wymiary (w cm): dł. 33 x szer. 12,6 x wys. 11
 • Waga: ok. 1,8 kg

 

Natężenia przepływu:

 • Strzykawka 5 ml: 0,1 – 150 ml/h
 • Strzykawka 10 ml: 0,1 – 300 ml/h
 • Strzykawka 20 ml: 0,1 – 600 ml/h
 • Strzykawka 30 ml: 0,1 – 900 ml/h
 • Strzykawka 50 ml / 60 ml: 0,1 – 1 500 ml/h

 

 

Pompa strzykawkowa MP-30 MedCaptain

Pompa strzykawkowa MP-30 MedCaptain to inteligentne i łatwe w użyciu urządzenie, które zapewnia bezpieczne i precyzyjne podawanie leków. Opierając się na informacjach od producenta, ta pompa strzykawkowa wyposażona jest w nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że obsługa staje się prosta, a odpowiedź na różne ustawienia jest szybka.

Zaawansowany system obsługi dotykowej oraz możliwość wyboru spośród wielu kolorów tła sprawiają, że korzystanie z tej pompy jest intuicyjne i dostosowane do indywidualnych preferencji użytkownika. Modułowy design umożliwia łączenie od 3 do 15 pomp opcjonalnie, co pozwala dostosować urządzenie do różnorodnych potrzeb klinicznych.

Pompa MP-30 oferuje również różne tryby podawania leków, zapewniając elastyczność w dostosowywaniu się do różnych protokołów leczenia. Bezpieczeństwo i precyzja podawania są priorytetem, a system redukcji błędów dawkowania oraz podwójny układ procesora zapewniają niezawodność i bezpieczeństwo podczas każdego etapu podawania leków.

Dodatkowo, unikalne rozwiązanie w postaci drzwi na panelu operacyjnym ułatwia zarówno obsługę, jak i obserwację procesu podawania płynów leczniczych. Dźwiękowo-świetlne alarmy dwukierunkowe dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa, informując personel medyczny o wszelkich nieprawidłowościach.

Podsumowując, pompa strzykawkowa MP-30 MedCaptain to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie inteligentne funkcje, łatwość obsługi i zaawansowane zabezpieczenia. To nie tylko narzędzie dla profesjonalistów medycznych, ale także gwarancja bezpieczeństwa i precyzji w procesie podawania leków pacjentom

c6c3f2d8-2a80-424d-b9f4-792d516c67c2.jpeg

Z pompami świetnie sprawdzi się:

Podgrzewacz krwi i płynów infuzyjnych

Podgrzewacz krwi i płynów infuzyjnych EICKEMEYER® to innowacyjne urządzenie medyczne, które znacząco redukuje różnicę temperatur między płynem dożylnym a pacjentem, minimalizując ryzyko wystąpienia hipotermii. Ten zaawansowany podgrzewacz zapewnia skuteczne podgrzewanie wszystkich płynów podawanych dożylnie, co jest niezwykle istotne w procesie leczenia pacjentów.

Jednym z kluczowych aspektów tego produktu jest jego łatwość użytkowania. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, personel medyczny może szybko i sprawnie korzystać z urządzenia, co jest szczególnie ważne w warunkach medycznych, gdzie czas jest kluczowy.

Podgrzewacz wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LED z precyzyjnym wyświetlaczem temperatury. Dzięki temu personel może w czasie rzeczywistym monitorować temperaturę podawanego płynu, zapewniając optymalne warunki dla pacjenta.

Urządzenie oferuje szeroki zakres regulacji temperatury od 35 °C do 42 °C, z dokładnością do 0,1 °C. Dzięki temu personel może precyzyjnie dostosować temperaturę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Bezpieczeństwo pacjenta jest priorytetem, dlatego podgrzewacz wyposażony jest w różne alarmy, takie jak przegrzanie, zbyt niska temperatura, awaria systemu, otwarte drzwiczki czy przypomnienie o ogrzewaniu. Dzięki temu personel medyczny może szybko reagować na potencjalne zagrożenia i zapewnić pacjentowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Urządzenie można zamocować na dwie różne sposoby: za pomocą smyczy lub zacisku montażowego. To zapewnia elastyczność i ułatwia korzystanie z podgrzewacza w różnych warunkach klinicznych.

Szybki czas nagrzewania, który wynosi mniej niż 2 minuty, pozwala zaoszczędzić cenny czas personelu medycznego, umożliwiając skuteczną i natychmiastową interwencję w razie potrzeby.

Podgrzewacz krwi i płynów infuzyjnych EICKEMEYER® to kompaktowe urządzenie o wymiarach 18 cm długości, 7 cm szerokości i 3,5 cm głębokości, co sprawia, że jest łatwy do przechowywania i przenoszenia między różnymi punktami medycznymi.

Jego niewielka waga, wynosząca 200 g (bez zacisku mocującego), czyni go praktycznym narzędziem, które można wygodnie nosić przy sobie podczas pracy.

Podsumowując, podgrzewacz krwi i płynów infuzyjnych EICKEMEYER® to zaawansowane, bezpieczne i łatwe w użyciu urządzenie, które gwarantuje precyzyjne podgrzewanie płynów dożylnych, minimalizując ryzyko hipotermii u pacjentów. Jego funkcje, takie jak alarmy, szybki czas nagrzewania, różne opcje mocowania i precyzyjna kontrola temperatury, czynią go niezastąpionym narzędziem dla personelu medycznego w procesie opieki nad pacjentami.

Podgrzewacz krwi i płynów infuzyjnych EICKEMEYER-2.jpg

 

 

 

Podsumowanie

Pompy infuzyjne są niezastąpionym narzędziem w praktyce weterynaryjnej, umożliwiając precyzyjne i kontrolowane podawanie płynów, leków oraz żywienia pozajelitowego u zwierząt. Dzięki nim weterynarze mogą zapewnić optymalną opiekę swoim pacjentom, dostosowując terapię do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia każdego zwierzęcia. Dlatego też, inwestycja w nowoczesne i wysokiej jakości pompy infuzyjne jest kluczowa dla każdego gabinetu weterynaryjnego, który dba o dobro swoich pacjentów.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium