Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Tonometr weterynaryjny – co to takiego? 0
Tonometr weterynaryjny – co to takiego?

Do pomocy mają liczne narzędzia. Jednym z nich jest tonometr weterynaryjny. Cóż to za przyrząd o nieznanej nazwie?

Definicja tonometru weterynaryjnego

Tonometr weterynaryjny jest urządzeniem medycznym, które służy do pomiaru ciśnienia wewnątrz oka, inaczej ciśnienia wewnątrz gałkowego u zwierząt. Jest bardzo ważny w weterynaryjnej praktyce, ponieważ pozwala na monitorowanie zdrowia oczu, a także diagnozowanie wszelkich schorzeń oczu u naszych czworonożnych przyjaciół.

Kiedy przydaje się pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego?

Pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego jest bardzo ważny, jeśli chodzi o zwierzaki, które cierpią na przeróżne choroby oczu. Mowa o jaskrze, czy też zapaleniu naczyniówki. Tonometr weterynaryjny weterynarzom umożliwia bardzo dokładny pomiar ciśnienia w środku oka. Dzięki takiemu pomiarowi można monitorować postępy leczenia, a także skuteczność prowadzonej terapii. 

Jakie wyróżniamy rodzaje tonometrów weterynaryjnych? Jest to na pewno tonometr bezdotykowy oraz applanacyjny. Jeśli chodzi o pierwszy tonometr bezdotykowy, to wyróżnia się tym, że mierzy wewnątrz gałkowe ciśnienie bez dotykania gałki ocznej zwierzaka. Na pewno ta metoda jest mniej inwazyjna. Najczęściej wykorzystuje się go w leczeniu psów i kotów.

Z kolei tonometr applanacyjny wykorzystuje przyłożenie lekkie do gałki ocznej, aby zmierzyć ciśnienie w oku. Jest na pewno dokładniejszy od tonometru bezdotykowego. Stosowany jest u zwierząt nieco większych, na przykład u koni.

Weterynaryjne tonometry pomagają oceniać weterynarzom stan zdrowia oczu, a także monitorowanie schorzenia oczu. Jest to kluczowe w diagnostyce, a później w leczeniu chorób oczu. Techniki nieinwazyjne pomiaru ciśnienia pozwalają na unikanie stresu, a także dyskomfortu zwierząt przy badaniu.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium