Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
Top 5 niezbędnych narzędzi w gabinetach weterynaryjnych - sprzęt, który ułatwia opiekę nad zwierzętami 0
Top 5 niezbędnych narzędzi w gabinetach weterynaryjnych - sprzęt, który ułatwia opiekę nad zwierzętami

      W gabinecie weterynaryjnym, sprzęt i narzędzia odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu kompleksowej opieki zdrowotnej dla naszych futrzastych przyjaciół. Dla weterynarza posiadanie odpowiedniego wyposażenia jest kluczowe dla skutecznej diagnostyki, leczenia i profilaktyki. Oto top 5 niezbędnego wyposażenia do nowoczesnego gabinetu weterynaryjnego:

1) Aparat RTG Cyfrowy w Weterynarii: Nowoczesna Diagnostyka Stomatologiczna

Aparat RTG cyfrowy stanowi kluczowe narzędzie w dziedzinie diagnostyki obrazowej weterynaryjnej. Jego zastosowanie w praktyce weterynaryjnej umożliwia szybkie i precyzyjne uzyskiwanie radiogramów, minimalizując jednocześnie narażenie pacjenta na promieniowanie.

HiRay DENTAL Urządzenie RTG model ścienny to innowacyjne rozwiązanie dedykowane diagnostyce stomatologicznej w praktyce weterynaryjnej. Poniżej przedstawiamy główne cechy tego nowoczesnego aparatu:

 1. Doskonała Jakość Obrazu: HiRay DENTAL Urządzenie RTG model ścienny zapewnia wysoką jakość obrazów rentgenowskich. Dzięki wysokiej rozdzielczości i precyzyjnemu układowi obrazowania, weterynarze mogą dokładnie ocenić stan zębów, korzeni, tkanek miękkich i struktur anatomicznych w jamie ustnej zwierząt.

 2. Łatwa Instalacja i Oszczędność Miejsca: Model ścienny umożliwia łatwą instalację w praktyce weterynaryjnej, co jest szczególnie korzystne dla klinik o ograniczonej przestrzeni. Montaż na ścianie pozwala oszczędzić cenną powierzchnię na podłodze.

 3. Precyzyjne Pozycjonowanie Pacjenta: Urządzenie RTG umożliwia precyzyjne pozycjonowanie pacjenta dzięki dostosowalnemu statywowi i ramieniu. To zapewnia optymalne ujęcie rentgenowskie, umożliwiając weterynarzom dokładne pozycjonowanie zwierząt podczas wykonywania zdjęć RTG.

 4. Intuicyjne i Wygodne Sterowanie: HiRay DENTAL Urządzenie RTG model ścienny jest wyposażone w intuicyjny panel sterowania, umożliwiający łatwe ustawienie parametrów obrazowania. Weterynarze mogą dostosować ekspozycję, czas naświetlania i inne ustawienia dla optymalnej jakości obrazu.

 5. Bezpieczeństwo i Ochrona Pacjenta: Z myślą o bezpieczeństwie pacjentów i personelu, urządzenie wykorzystuje niską emisję promieniowania, minimalizując narażenie zwierząt. Zintegrowane systemy zabezpieczeń chronią przed nadmiernym naświetlaniem, gwarantując bezpieczne i skuteczne badanie.

 6. Łatwe Zarządzanie Obrazami: HiRay DENTAL Urządzenie RTG model ścienny oferuje funkcje zarządzania obrazami, ułatwiające przechowywanie, analizę i udostępnianie wyników. Weterynarze mogą łatwo zapisywać, przeglądać i archiwizować obrazy rentgenowskie, przyczyniając się do efektywnego zarządzania dokumentacją pacjentów.

HiRay DENTAL Urządzenie RTG model ścienny to niezawodne narzędzie diagnostyczne, wspierające weterynarzy w precyzyjnej ocenie stanu jamy ustnej zwierząt, umożliwiając szybką diagnozę i planowanie odpowiedniego leczenia stomatologicznego.

Nie zapomnij o małej ogniskowej (0,4 mm), która sprawia, że zdjęcia z HiRay DENTAL są niepodważalnie doskonałej jakości.

2) Aparat USG w Weterynarii: Nowoczesne Narzędzie Diagnostyczne

Aparat ultrasonograficzny to nieocenione narzędzie w diagnostyce obrazowej w weterynarii, umożliwiające precyzyjne badanie narządów wewnętrznych, ocenę ciąży oraz diagnostykę schorzeń. Nowoczesne wyposażenie gabinetu weterynaryjnego nie tylko podnosi standardy opieki zdrowotnej dla zwierząt, ale także ułatwia pracę personelu i buduje zaufanie klientów do świadczonych usług.

Przenośny aparat USG MAGIC P1: Rewolucja w Diagnostyce Weterynaryjnej

Przenośny aparat USG MAGIC P1 to rewolucyjne urządzenie, które łączy w sobie wyjątkową mobilność z zaawansowanymi funkcjami, zapewniając najwyższą jakość obrazu we wszystkich dziedzinach weterynarii. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi technicznemu, ten system dopplerowski w formie laptopa gwarantuje niezawodność i precyzję w każdym zastosowaniu.

Zastosowania Wielozadaniowe:

 1. Małe Zwierzęta: Magic P1 dostarcza dokładnych i wyraźnych obrazów, zarówno podczas badania brzucha, jak i kardiologii.
 2. Zwierzęta Domowe: Idealny do badań brzucha i kardiologii, gwarantując precyzyjne wyniki diagnostyczne.
 3. Konie: Sprawdza się doskonale w zakresie ginekologii i ortopedii, także przy większych zwierzętach, takich jak konie.

Funkcje Specjalne:

 • Doskonała Jakość Obrazu: Przetwarzanie 64 ramek na sekundę zapewnia wyjątkową jakość obrazu, umożliwiając precyzyjną diagnozę.
 • Proste Zarządzanie Pacjentem: Magic P1 oferuje wygodną funkcję raportu i specjalne oprogramowanie weterynaryjne z bodymarks oraz testem ciążowym.
 • Szybkość i Wydajność: Aparat działa niezwykle szybko, z czasem rozruchu z trybu gotowości wynoszącym zaledwie 5 sekund.
 • Długi Czas Pracy: Dzięki wydajnej baterii, urządzenie działa do 90 minut bez przerwy.

Dane Techniczne:

 • Tryby Obrazu: B, B + B, B + M, M, CDI, B + CDI, PW, CW
 • Metody Dopplera: Kolor, PW, Doppler w CW
 • Moduł EKG - Opcjonalnie
 • Monitor LED HD: Uchylny monitor o przekątnej 39 cm zapewnia doskonałą jakość obrazu.
 • Duża Pamięć Wewnętrzna: 240 GB pamięci wewnętrznej umożliwia przechowywanie wielu badań.
 • Złącza i Porty: 2 połączenia sond, 2 porty USB.
 • Eksport Obrazów: Opcja eksportu obrazów w formatach Windows, w tym opcjonalnie w formacie DICOM.
 • Kompaktowe Rozmiary: Urządzenie zachowuje kompaktowe rozmiary (35 cm x 6,5 cm x 37 cm) i wagę (4,9 kg), co ułatwia przechowywanie i transport.

Przenośny aparat USG MAGIC P1 to niezawodne narzędzie diagnostyczne, wspierające weterynarzy w precyzyjnej ocenie zdrowia zwierząt, umożliwiając szybką diagnozę i planowanie skutecznego leczenia.

3) Stół Operacyjny Z Mechanizmem Regulacji Wysokości dla Weterynarzy: Komfort i Precyzja w Jednym

Ergonomiczny stół operacyjny z regulacją wysokości to kluczowy element wyposażenia gabinetu weterynaryjnego, umożliwiający przeprowadzanie precyzyjnych zabiegów chirurgicznych. Wybierając odpowiedni stół, zapewnia się zarówno komfort pracy personelu, jak i bezpieczeństwo pacjenta. Przyjrzyjmy się bliżej modelowi Stół Operacyjny i Zabiegowy BASIC, który doskonale łączy funkcjonalność, trwałość i wygodę.

Niezastąpiony Weterynaryjny Sprzęt Chirurgiczny: Stół Operacyjny i Zabiegowy BASIC

Stół BASIC został stworzony z myślą o pełnej funkcjonalności oraz zaspokojeniu potrzeb nowoczesnej praktyki weterynaryjnej. Jego konstrukcja oparta na wysokiej jakości stali nierdzewnej zapewnia trwałość i odporność na korozję, co sprawia, że stół posłuży przez długi czas.

Główne Cechy:

 1. Regulacja Wysokości: Mechanizm hydrauliczny umożliwia płynną i precyzyjną regulację wysokości w zakresie od 63 do 115 cm. To kluczowe przy dostosowywaniu stołu do konkretnych procedur chirurgicznych.

 2. Odchylanie Jednokierunkowe: Funkcja odchylania o zakresie 80° pozwala na dostosowanie pozycji pacjenta do różnorodnych zabiegów, jednocześnie zapewniając wygodę dla personelu medycznego.

 3. Stabilność i Bezpieczeństwo: Konstrukcja nożycowa gwarantuje stabilność stołu, a udźwig wynoszący 100 kg sprawia, że jest on przygotowany do obsługi różnorodnych przypadków medycznych.

 4. Uniwersalność Zastosowań: Doskonałe sprawdza się w różnych dziedzinach weterynarii, zapewniając niezawodność i pełną kontrolę podczas operacji oraz innych procedur medycznych.

 5. Solidna Konstrukcja: Solidne wykonanie stołu BASIC to gwarancja, że sprosta on wymaganiom nawet najbardziej intensywnych procedur medycznych.

 

Stół Operacyjny i Zabiegowy BASIC to niezbędny element wyposażenia każdej praktyki weterynaryjnej, która ceni sobie nie tylko efektywność, ale także komfort pacjentów i personelu medycznego. Dzięki wydajności, trwałości i precyzji regulacji, stół BASIC spełnia oczekiwania weterynarzy, zapewniając profesjonalne warunki pracy.

4) Otoskop Auris CCT LED Luxamed: Nowoczesne Narzędzie do Precyzyjnych Badań Uszu

W dzisiejszych praktykach weterynaryjnych, precyzyjne narzędzia diagnostyczne stanowią klucz do skutecznej opieki nad pacjentami. Otoskop Auris CCT LED marki Luxamed to kompaktowe urządzenie, które doskonale spełnia wymagania diagnostyki uszu. Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji oraz zaawansowanym funkcjom, jest idealnym narzędziem dla weterynarzy i specjalistów zajmujących się dermatologią zwierząt.

Kieszonkowy Format i Doskonała Mobilność: Otoskop Auris CCT LED jest niezwykle poręczny, co umożliwia lekarzom łatwe przenoszenie go między pacjentami. Jego kieszonkowy format sprawia, że zawsze jest pod ręką, gotowy do szybkich i precyzyjnych badań otoskopowych.

Regulowana Temperatura Barwowa dla Precyzyjnego Oświetlenia: Dzięki możliwości regulacji temperatury barwowej (3.000/6.000 K), otoskop dostosowuje oświetlenie do indywidualnych potrzeb diagnostycznych. To kluczowe przy diagnozowaniu różnych warunków, umożliwiając lekarzom dokładne oceny w zróżnicowanych warunkach.

Szerokie Pole Widzenia dla Dokładnych Diagnoz: Innowacyjna konstrukcja otoskopu zapewnia szerokie pole widzenia, co ułatwia lekarzom oglądanie struktur ucha i precyzyjne diagnozowanie. To narzędzie, które wspiera diagnostykę uszno-skórną na najwyższym poziomie.

Lupa Powiększająca dla Detali Anatomicznych: Otoskop Auris CCT LED wyposażony jest w odchylaną lupę o trzykrotnym powiększeniu, umożliwiającą dokładne przyjrzenie się detali anatomicznych. To istotne szczególnie podczas diagnozowania, gdzie precyzja jest kluczowa.

Port do Testu Pneumatycznego dla Kompleksowej Diagnostyki: Obecność portu do przyłączenia gruszki do testu pneumatycznego umożliwia weterynarzom przeprowadzanie testów pneumatycznych za pomocą gruszki. To dodatkowa funkcja, która pozwala na ocenę reakcji błony bębenkowej, wspierając kompleksową diagnostykę.

Otoskop Auris CCT LED to nie tylko praktyczne narzędzie diagnostyczne, ale także wyraz nowoczesności i precyzji w dziedzinie weterynarii. Zainwestuj w to zaawansowane urządzenie, aby dostarczać najwyższej jakości opieki zdrowotnej dla zwierząt.

5) Aparat do Anestezji Dużych Zwierząt LAVC-2000-D: Niezawodność i Precyzja w Anestezjologii Weterynaryjnej

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas zabiegów chirurgicznych u dużych zwierząt staje się jeszcze łatwiejsze dzięki zaawansowanemu aparatu do anestezji LAVC-2000-D. Ten innowacyjny system anestezjologiczny oferuje nie tylko pełną kontrolę nad procesem znieczulania, ale także niezawodność w trudnych warunkach.

Niezawodność w Każdym Detalu: Aparat LAVC-2000-D to synonim niezawodności w obszarze anestezji dużych zwierząt. Zaprojektowany z myślą o skuteczności, ten sprzęt jest gotów sprostać nawet najbardziej wymagającym sytuacjom podczas znieczulania. Bezpieczeństwo pacjenta to priorytet, a LAVC-2000-D spełnia oczekiwania anestezjologów weterynaryjnych.

Precyzyjna Kontrola Znieczulania: Aparat umożliwia anestezjologowi pełną kontrolę nad przebiegiem znieczulenia. Zdolność do przeprowadzania wentylacji pasywnej, wspomaganej lub kontrolowanej sprawia, że anestezjolog może dostosować sposób działania urządzenia do specyfiki każdego zabiegu. Prosta zmiana trybu pracy, sprowadzająca się do przełączenia jednego wężyka, sprawia, że obsługa aparatu jest intuicyjna i wygodna.

Łatwość Sterowania dla Skutecznej Pracy: Sterowanie aparatem LAVC-2000-D jest niezwykle proste, co zwiększa efektywność pracy anestezjologa. Minimalizuje również ryzyko popełnienia błędów podczas procedur anestezji. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, nawet w warunkach klinicznych, obsługa aparatu pozostaje wyjątkowo łatwa.

Doskonała Mobilność i Uniwersalne Zastosowanie: Aparat LAVC-2000-D jest nieodłącznym elementem wyposażenia specjalistycznych klinik weterynaryjnych. Jego niezawodność sprawia, że świetnie sprawdza się także w terenie podczas interwencji terenowych. Mobilność tego urządzenia pozwala na skuteczne i bezpieczne przeprowadzanie znieczulenia nawet w trudno dostępnych miejscach.

Wyposażenie Aparatu:

 • Przepływomierz (0 – 10 litrów/min), obejście tlenu, zawór płukania i monitorowanie ciśnienia w systemie.
 • Respirator BIRD do spontanicznej, wspomaganej i kontrolowanej wentylacji.
 • Obieg oddechowy z Y-kiem i adapterami do różnych rozmiarów (18 / 20 / 25 / 30 mm).
 • Absorber na wapno z 30 l workiem do oddychania podczas znieczulania bez wentylacji mechanicznej.
 • Parownik izofluranu EICKEMEYER® TEC 3.
 • Ciśnienie robocze na wlocie: 50 psi / 3,5 bara.
 • Wymiary (w cm): szer. 55 x gł. 56 x wys. 127.

Respirator BIRD Mark 7:

 • Czułość: -0,5 do -5 cmH₂O.
 • Ciśnienie wdechowe: od 5 do 65 cmH₂O.
 • Czas wydechu: minimum 5 do maksimum 15 sekund.
 • Przepływ: od 0 do 450 l/min.
 • Ręczna kontrola cyklu za pomocą kontrolera ręcznego.

Zainwestuj w bezpieczeństwo i precyzję dzięki aparatu do anestezji dużych zwierząt LAVC-2000-D. To niezastąpione narzędzie dla każdego anestezjologa weterynaryjnego. Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą specjalistycznego wyposażenia dostępnego w sklepie Bestomed.

 
 
 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium