Zacznij pomagać z Bestomed!
Darmowa dostawa już od 300 zł! Darmowa dostawa
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Artykuły
TOP 5 produktów na kleszcze u zwierząt

Kleszcze są bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Przenoszą babeszjozę. Jeżeli zwierzę zostanie ugryzione przez zainfekowanego kleszcza, to może być to dla niego śmiertelne. Konieczna jest wtedy jak najszybsza pomoc lekarska

Blog chmura tagów
USG weterynaryjne – w jaki sposób jest przeprowadzane? 0
USG weterynaryjne – w jaki sposób jest przeprowadzane?

Wiedza, doświadczenie i umiejętności weterynarza

Pomimo tego, że USG weterynaryjne jest badaniem nieinwazyjnym oraz bezbolesnym, to jednak powinno być wykonywane tylko i wyłącznie przez weterynarza o właściwych umiejętnościach, wiedzy, a także doświadczeniu. Jakie są najważniejsze kwestie, które warto przy tym badaniu brać pod uwagę?

Na pewno jest to odpowiednie szkolenie i wykształcenie. Lekarze weterynarii uczą się obsługi sprzętu do USG podczas zdobywania wykształcenia, a także licznych szkoleń. Konieczne jest także zdobycie wiedzy dotyczącej anatomii zwierząt, a także umiejętność rozpoznawania przeróżnych struktur widocznych na ekranie urządzenia.

Nie bez znaczenia jest także przygotowanie pacjenta. Aby uzyskać dokładne wyniki, to zwierzę musi być właściwie przygotowane. Może to obejmować post, a więc niedokarmianie zwierzęcia przed samym badaniem.

Niezmiernie ważna jest także umiejętność obsługi sprzętu. Obsługa urządzenia wymaga różnego rodzaju umiejętności technicznych. Co mamy na myśli? Jest to dostosowanie głębokości i częstotliwości skanowania, a także przechodzenie przez różne płaszczyzny ciała zwierzaka.

Kolejny ważny etap to interpretacja wyników. Po wykonaniu badania ultrasonograficznego, technik lub weterynarz musi potrafić zinterpretować uzyskane obrazy, a także wyciągać diagnostyczne wnioski. Wymaga to znajomości anatomii, a także zrozumienia, co tak naprawdę jest normą, a co już powinno zaświecić tak zwaną czerwoną lampkę.

Trudności przy USG weterynaryjnym

Wykonanie weterynaryjnego USG może być naprawdę trudne. Szczególnie mowa o sytuacjach, w których mamy do czynienia z agresywnymi i niekooperacyjnymi zwierzakami. Wówczas badanie wymaga nieco manipulacji lub też przytrzymywania zwierzaka. W takowych przypadkach bardzo ważne jest zastosowanie tak zwanej sedacji lub też znieczulenia.

Wykonywanie USG weterynaryjnego jest umiejętnością specjalistyczną, która wymaga właściwego przygotowania oraz także doświadczenia ze strony weterynaryjnych pracowników. Jest to niezwykle przydatna diagnostyczna metoda w opiece nad zwierzętami. Jest także stosowane w celu diagnostyki różnych schorzeń, a także patologii.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN paczka) już od 300,00 zł.

Gdzie działamy i realizujemy nasze usługi

Nasza siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach, jednak docieramy z naszymi produktami do każdego miasta w Polsce.

Wysyłamy na terenie całej Polski.

Mapa Polski
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium